Panel Binalar

GENEL BİLGİ

Prefabrike panel binalar, hızlı yapım sürecinin ön planda olduğu geçici veya yarı kalıcı yapı talepleri için önerilmektedir. Prefabrike panel bina strüktürü tam otomatik hatlarda üretilen galvanizli çelik profillerden oluşturulmaktadır. Yapı strüktürünün çelik olması nedeni ile binalar hafif ve depreme dayanıklıdır. APCON® olarak prefabrike panel bina taleplerinizi, tüm ihtiyacın tek bir kaynaktan sonuçlandırılması esasına dayanarak anahtar teslim olarak üstlenebilmekteyiz. Anahtar teslim hizmet skalamız ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ÇÖZÜM ALTERNATİFLERİ
  • Prefabrike panel binalar tek katlı veya çok katlı olarak üretilebilmektedir.
  • Tek katlı prefabrike panel binalar, istenildiği takdirde şaseli (prefabrike zemin katlı) olarak imal edilip beton bloklar veya çelik ayaklar üzerine monte edilebilir (Standart prefabrike panel bina imalatı betonarme temel üzerine monte edilmek üzere tasarlanmaktadır).
AVANTAJLARI
  • Konteyner imalatımızda, ülkemizin en yeni, en hızlı ve en modern hattında üretilen ALUFORM® markalı sandviç paneller kullanılır. Dış ve iç yüzeyleri boyalı ve galvanizli sac ile kaplı sandviç paneller; yapısal, termal ve akustik açıdan yüksek kalite sunar. ALUFORM® sandviç paneller ek yerlerinde ısı köprülerini ve su/nem girişini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Şaseli prefabrike panel binalar sahada temel yapımını gerektirmez, inşaat işlerini minimize eder.
  • Çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklar, kar ve rüzgar yükü, bağıl nem, kum fırtınası gibi lokal ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanabilir.
  • Standart olarak minimum 10 yıl faydalı kullanım ömrüne sahip olup, daha yüksek ihtiyaçlara göre de imal edilebilir.
  • Müşteriye özel talepler ile bölgesel şartname ve standartlara uygun olarak tasarlanabilir.